امروز: سه شنبه, ۷ بهمن ۱۳۹۹ / قبل از ظهر / | برابر با: الثلاثاء 13 جماد ثاني 1442 | 2021-01-26
کد خبر: 6121 |
تاریخ انتشار : 24 دی 1399 - 14:35 | ارسال توسط :
18 بازدید
0
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

مفتی و امام جمعه در نشست با رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز رمز موفقیت را وحدت کلمه دانست مفتی و امام جمعه: حضور رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در اوز و دانشگاه آزاد اسلامی در سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی به فال نیک گرفته می شود. حاج شیخ […]

مفتی و امام جمعه در نشست با رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز رمز موفقیت را وحدت کلمه دانست

مفتی و امام جمعه: حضور رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در اوز و دانشگاه آزاد اسلامی در سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی به فال نیک گرفته می شود.

حاج شیخ عبدالعزیز قاضی زاده با گرامی داشت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و تبیین فرآیندهای وحدت آن را رمز موفقیت برشمرد و اظهار کرد:

دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز از ابتدا کمک همگانی را سرلوحه کار قرار داد تا به این جا رسید و همه به ویژه خیرین توقع و انتظار دارند به درخواست هایشان توجه شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز که به مناسبت سفر رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس به اوز، در جمع مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان و شهرستان اوز صحبت می کرد گفت:

جای خوشبختی است که رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه برای بار دوم از دانشگاه بازدید می کند.

عبدالعزیز خضری به تفاوت در موقعیت سیاسی اوز در دو سفر وی اشاره کرد و گفت:

بار اول اوز مرکز بخش بود و این بار مرکز شهرستان است ولی با این تغییر ساختار توسعه جغرافیایی، تغییری در روابط بین مردم شهرهای همجوار از جمله لارستان بوجود نیامد و بر تفاهم طرفین نیز افزود و بی تردید به رشد و توسعه منطقه نیز منجر می شود.

وی به وحدت در بین پیروان شیعه و سنی منطقه به دور از شعارپردازی اشاره و اظهار کرد:

مردم دل به همدلی و وحدت دارند و مصداق آن، وجود این مرکز آموزشی است که با مشارکت مردم و مسئولان ایجاد شد و چنین دست آوردی را می توان در جاجای شهرستان نیز ملاحظه کرد.

او خطاب به رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس خاطرنشان کرد:

اوز از عوامل پر نفوذ در دستگاه های اجرایی در مرکز استان و پایتخت برخوردار نیست، بنابراین حضور افرادی صاحب نفوذ چون شما غنیمت است چرا که ما را قادر می سازد تا صدایمان را نزد مسئولان اجرایی برسانیم و توقع داریم خواسته هایمان منتقل تا شاید گرهی باز و به نامه های متعدد بی پاسخ اهمیت داده شود.

رئیس دانشگاه با بیان مشارکت نیکوکاران گفت:

توصیه های شفاهی زیادی برای جلب مردم و خیران و بالا رفتن عملکرد می شنویم بنابراین انتظار است به تحولات توجه شود و در عمل واکنش صورت بگیرد.

خضری با تمجید از دکتر محمد کاظم کاوه پیشقدم و دکتر مهدی زارع، روسای استان و واحد که همه کوشش خود را برای بهره برداری مطلوب از مرکز بوجود آورده و می آورند یادآور شد: با این حال بدنه برای پیشبرد کارها از سرعت عمل برخوردار نیست.

وی با ارائه پیشنهاد راه اندازی انجمن خیرین دانشگاه ساز در دانشگاه آزاد که در گفتگوهای فرماندار و بانی دانشگاه نیز به آن پرداخته و به صورت برجسته در خبرگزاری آنا درج شده است و این که موضوعی است که در اکثر وزارت خانه ها به خصوص وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش وجود دارد، یادآور شد:

در انعکاس خواسته ها مرتب نامه می نویسیم اما پاسخی دریافت نمی شود.

وی راه اندازی انجمن خیران دانشگاه ساز، دادن رشته های تحصیلی به ویژه در مقطع تحصیلات تکمیلی متناسب با ظرفیت های دانشگاه و صدور مجوز برای جمعی از کارکنان که فراتر از وظایف محوله در امور فرهنگی، اجتماعی و پژوهشی که رسالت دانشگاه و از اولویت ها می باشد، فعالیت دارند خاطرنشان کرد:

درخواست داریم زمینه ای بوجود بیاید تا رئیس عالی سازمان مرکزی برای بهره برداری از پردیس دانشگاه آزاد به اوز بیایند در این حالت علاوه بر رعایت دیدگاه رهبری عالی نظام سبب افزایش انگیزه نیکوکاران و بهره گیری از ظرفیت های موجود نیز می شود.

خضری خاطرنشان کرد: برخی مراحل کاری آنقدر طولانی و زمان بر می شود که نتیجه ای جز تثبیت وضع موجود را دربر ندارد بنابراین برای بهره مندی از ظرفیت ها به سرعت بخشی اقدامات از سوی مسئولان در استان و تهران نیاز است.

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد دفتر اوز با تایید سخنان رئیس دانشگاه اظهار کرد:

روز اول با دستان خالی فعالیت را آغاز کردیم و به همت مردم و مسئولان به ویژه تدبیر خود رئیس دانشگاه کارها را انجام و به پیش بردیم.

محمدصدیق پیرزاد با بیان تفاهم و تعامل بین مردم منطقه به ویژه علمای شیعه و سنی، از ضرورت توجه مسئولان دانشگاه آزاد بر استفاده مطلوب از جایگاهی که بوجود آمده است تاکید کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان وجود با برکت حاج شیخ قاضی زاده، امام جمعه، که استمرار دهنده درایت علمای بزرگ و متوفای منطقه است را ستود و اظهار کرد:

نگاه دست اندرکاران دانشگاه آزاد مرکز اوز مدبرانه و دورنگارانه است چرا که با وجود دانشگاه پیام نور مرکز بین الملل حسابگرانه اقدام به ایجاد دانشگاه آزاد نمودند و در این حالت انتظار نگاهی جانبدارانه دارند.

دکتر مهدی زارع افزود: در شرایط اقتصادی و کمبود دانشجو جذب هیئت علمی منطقی به نظر نمی رسد ولی می شود با استعدادهای نیروی انسانی هیئت علمی واحد ها و استان، از ظرفیت های مهم مرکز اوز استفاده و ارایه خدمات در آن را بالا برد.

وی خاطرنشان کرد:

خود از نزدیک شاهد هستم که پرسنل این دانشگاه همدلانه برای تحقق اهداف راهبردی با رئیس خود همگام هستند.

زارع مرکز اوز را افشره و عصاره فرهنگ مردم شهرستان اوز دانست که به نمادی از وحدت و همدلی خاص مردم تبدیل شده است.

وی بهره‌گیری از ظرفیت‌های این مرکز آموزشی را خواسته‌ای معقول برشمرد و ابراز امیدواری کرد که مسئولان با توجه به این خواسته مجموعه واحد لارستان و مراکز را پشتیبانی تا بیش از پیش از امکانات خود استفاده کنند.

زارع از حجت الاسلام نیکخو تقاضا کرد نگاه ویژه به این مرکز داشته باشد.

رئیس دفتر نماینده در مجلس شورای اسلامی با بیان این که خود دانش آموخته این موسسه آموزش عالی است و از نزدیک با فرآیند آن آشناست اظهار کرد:

مجموعه مردم و مسئولان بیش از هر چیز دغدغه تحکیم وحدت و هم افزایی دارند.

مهندس فرزاد شریفی با بیان این که دانشگاه آزاد در اوز با سخت کوشی به این جا رسیده است خواستار توجه ویژه مسئولان برای کارایی بیشتر این مجموعه در ابعاد علمی پژوهشی شد.

وی از توجه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به دانشگاه ها سخن گفت و خاطرنشان کرد:

مصمم هستیم با برنامه ریزی لازم کاری کنیم ظرف شش ماه آینده کارایی دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز متناسب با داشته هایش هماهنگ شود.

رئیس شورای شهر و شهرستان نیز در سخنان خود بیان کرد که دانش آموخته این مجموعه بزرگ آموزش عالی است و در جریان روند آن قرار دارد.

مهندس جعفر راستگو با بیان خدمات گسترده این مرکز گفت: دانشگاه آزاد فقط برای دانشجویان و افراد وابسته به آن نیست بلکه با امکانات متعددی که در خود دارد کاملا مورد استفاده عموم شهرستان اوز و دیگر مناطق نیز هست.

وی راه اندازی رشته های تحصیلات تکمیلی در مقطع ارشد و دکترا را خواستار شد.

فرمانده ناحیه بسیج سپاه پاسداران جایگاه فرهنگی اوز را ستود و گفت: در سطح شهرستان علاوه بر مدارس علوم دینی به دانشگاه ها نیز توجه خاصی شده است.

سرگرد فضل اله سلمان پور با تبیین اقدامات فرهنگی، وضعیت فرهنگی موجود اوز را مساعد دانست و از رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اوز به عنوان چهره علمی، پرکار و همراه مجموعه انقلابی نام برد.

فرمانده سپاه با بیان برگزاری یادواره ای مهم در هفته وحدت سال آینده از سپرده شدن مسئولیتی به رییس دانشگاه خبر داد و افزود:

دانشگاه آزاد اسلامی اوز مجموعه ای ارزشمند و انتظار است که توجه ویژه به آن شود چون مردم کار خودشان را انجام داده اند و حالا مسئولان باید پاسخ اقدامات صورت گرفته را بدهند.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی با خواندن شعری از فردوسی

خرد بهتر از هر چه ایزد بداد ستایش خرد را به از راه داد

خرد رهنمای و خرد دلگشای خرد دست گیرد به هر دو سرای

حضور مهمانان از شیراز و لار در یک مکان علمی که همه در جریان چگونگی ایجاد آن با خرد و تدبیر هستند را گرامی شمرد.

دکتر فروغ هاشمی بیان کرد: این دانشگاه تجلی یگانگی، تفاهم، خردورزی و خردجمعی است و از سویی خاص عوامل داخلی آن نیست بلکه به کانون تجمعات عمومی درآمده است که استفاده کنندگان آن را از آن خود و جایی پر مانوس و با آرامش می دانند.

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد و رئیس اتاق اصناف در سخنانی خود را دانش آموخته دانشگاه آزاد اسلامی اوز معرفی و اظهار کرد:

محیط مرکز به گونه ای است که هر دانشجویی جدا از تحصیل در آن مهارت و فن مدیریت عمومی را نیز می آموزد.

عبداله معصوم نژاد این مکان آموزشی را نگینی در شهر تاریخی اوز معرفی کرد که تاکنون میزبان اشخاص برجسته ای از داخل و خارج کشور بوده و با برپایی کارگاه های گوناگون آموزشی گام های ارزنده ای در سلامت عمومی و شناساندن آسیب های اجتماعی ایفا کرده است.

وی با تکرار تقاضا از حجت الاسلام سجاد نیکخو برای راه اندازی رشته های تحصیلی ارشد و دکترا، خواستار افزایش رشته های هنری در این مرکز شد.

رئیس اتاق اصناف تاسیس اولین سینما در اوز که می شود گفت تا پیش از همه گیری بیماری کرونا فعال ترین سینمای شهرستان های اوز و همجوار بود را نشان از عمق توجه و دید بلند مسئولان دانشگاه به جامعه و همنوعان دانست.

عضو هیئت علمی دانشگاه خشنودی خود در ارائه خدمت دانشگاهی در مرکز اوز را ابراز کرد.

دکتر راضیه شمسی افزود:

علاقمند است در کنار کارکنان پر تلاش دانشگاه آزاد اوز منشای خدمات ممکن باشد.

وی آینده دانشگاه آزاد اوز را بسیار روشن دانست و خاطرنشان کرد:

با پشتیبانی خوبی که از سوی مسئولان، خیران و هیئت امنا وجود دارد چشم انداز این مرکز آموزشی رو به جلو خواهد بود.

رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشکده بهداشت اوز وحدت بین حوزه و دانشگاه در دانشگاه های اوز را مصداق عینی سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص این مهم دانست.

حجت الاسلام احمد عدالتی با بیان همکاری خود با دانشگاه آزاد اسلامی اوز از وجود تلاش های هماهنگ برای پیشبرد علم و پژوهش و تعامل با مردم و مسئولان در راستای وحدت و همدلی نکاتی را بیان کرد.

معاون نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان فارس حضور خود در جمع یکدست و همصدای حاضران را مغتنم شمرد.

حجت الاسلام محمدباقر امیری به ذهنیت خود اشاره کرد که برایش سئوال بوده نحوه تعامل دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز با بیرون از دانشگاه و ارتباط آن با مسئولان چگونه است.

وی جمع حاضر در تالار را نشان بارز یگانگی و درک متقابل دانست.

امیری افزود: گرد هم آوردن جمع زیادی از مسئولان ارشد شهرستان و شهر در یک نشست و با وجود این که برنامه سفر یک روز به جلو آورده شد به حرف ساده است.

معاون دانشگاه خشنودی مجموعه از حضور دوباره رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه را ابراز و اظهار کرد: امیدواری برای پیگیری خواسته ها بیشتر می شود.

دکتر پروانه پدرام با بیان قابلیت های مرکز اوز خواستار اعطای رشته های متنوع تحصیلی از کارشناسی و تحصیلات تکمیلی شد.

وی افزود: دانشگاه آزاد اوز آمادگی دارد با توجه به امکانات بوجود آمده حتی یک نفر متقاضی تحصیل در رشته های گرافیک و مکانیک و سایر رشته های هنری داشته باشد.

پدرام خواستار تسریع در ابلاغ رشته های مصوب استان شد.

رییس نهاد نمایندگی ولی فقیه در پایان سخنان حاضران نشست اظهار کرد: به‌منظور دیدار و بررسی وضعیت فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز حضور یافته ام و در دومین سفرم به اوز خشنودم که در حضور امام جمعه فرهیخته هستم که با وجود کهولت سن و بیماری، مهمانان را از حضور خود بهره مند ساخته است.

وی مفتی اوز را شخصیتی فرهیخته و صبور معرفی کرد که حضورش سبب سربلندی شهر و دانشگاه آزاد اسلامی اوز شده است.

حجت‌الاسلام دکترسجاد نیکخو با بیان وحدت مسلمان گفت: در نظام جمهوری اسلامی ایران موضوع سنی و شیعه مساله ای حل شده است و نیازی به پرداختن به آن نیست.

وی افزود: گاهی دشمنان اسلام‌ستیز تلاش می‌کنند با تبلیغات دروغین پیروان این دو مذهب را جدا از هم بدانند؛ اما در نظام جمهوری اسلامی هیچ جدایی وجود ندارد.

این مبلغ مذهبی افزود: با رهبری داهیانه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ایران استکبار جهانی را به چالش کشیده و با پشتیبانی از مبارزان حق‌طلب مسیر استکبارستیزی را هموار کرده است.

رییس نهاد نمایندگی ولی فقیه نظر به حضور طیف های مختلف در دانشگاه آن را دست آورد ارزشمندی از همدلی و تعامل ارزیابی وخاطر نشان کرد: امید که شکاف های بینشی کلان در کل کشور کم و از بین برود تا همه دست در دست هم برای اعتلای کشور و جهان اسلام بکوشیم.

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی فارس با ابراز خشنودی از مشارکت و انگیزه نیکوکاران و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز، این دانشگاه را دستاوردی قابل توجه برشمرد و افزود: حدود دو سال قبل که به اوز آمدم، شاید پیشرفت قابل توجه دیگری در تصورم نبود؛ اما اکنون دستاوردهایی مانند سردر بزرگ و زیبا، زراعت و بهسازی محوطه را شاهد هستم.

این روحانی حفظ و نگهداری ساختمان بزرگ و تجهیزات موجود دانشگاه را از موارد دارای اهمیت برشمرد که ضرورت دارد با یک مدیریت خسابگرانه نسبت به آن حساسیت وجود داشته باشد.

نیکخو با بیان ضرورت مشارکت مردم و خیران در دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی انجمن خیرین در این دانشگاه را پیشنهادی مهم و راهبردی دانست و خاطرنشان کرد: این پیشنهاد را به همراه بقیه درخواست‌ها به مقامات انتقال می‌دهم.

مقام نهاد نمایندگی ولی فقیه با ابراز رضایت از تفاهم بالای واحد و مراکز گفت:

برای چگونگی افزایش رشته های تحصیلی و مجوز کارکنان با مقامات استان گفتگو و در خصوص خواسته های دیگر کوشش خود را خواهم نمود.

برنامه با خواندن متن گفتگوی حاضران توسط احمد خضری، دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز، به پایان رسید که حاضران از چگونگی تنظیم کامل گفته ها تمجید کردند.

مهندس علی اصغر علی پور، فرماندار شهرستان، که به خاطر بازدید از روستاها، محمدحسین راهپیما، مدیر حراست فرمانداری را به جای خود به دانشگاه فرستاده بود طی تماسی با حجت الاسلام سیدسجاد نیکخو حضورش در اوز را گرامی شمرد.

در این آئین علاوه بر نامبردگان و کارکنان حجت الاسلام حاج عبداله عباسی، معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان، سرگرد مجتبی مجردی، معاون ناحیه بسیج سپاه، ناصر خضری، از اعضای هیئت امنا و پیشکسوت دانشگاه و کلیه کارکنان نیز حضور داشتند.

این نشست پس از اقامه نماز ظهر در مسجد سیدنا حمزه خیریه عبدالرزاق صالحی دانشگاه از ساعت ۱۲:۱۵ در تالار سعدی (خیریه حاج محمدامین کمالی) آغاز و در ساعت ۱۳.۴۰ روز یکشنبه ۲۱دی ماه ۹۹ پایان یافت و مهمانان برای بازدید از دانشگاه های آزاد اسلامی مرکز گراش و واحد لارستان اوز را ترک کردند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:برای مشاهده اصل خبر در سایت مرجع، اینجا کلیک کنید.

منبع خبر ( ) است و خبرگذاری شهر لارستان اوز گراش در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد خبر را به شماره 0989909494120  پیامک بفرمایید.
    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسطخبرگذاری شهر لارستان اوز گراش در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید